Як вибрати і де купити якісний і довговічний манометр в Україні?

Купити манометр в Україні – популярний запит серед власників різної техніки та обладнання. У даній статті представлена ​​докладна інформація про те, що являє собою манометр, з якою метою він використовується, на які види поділяється. Також, щоб вибрати відповідний прилад, слід врахувати його технічні параметри і принцип роботи. Від того, наскільки правильно підібрано вимірювальний прилад, залежить коректність його роботи і термін служби. На сайті компанії представлений широкий вибір манометрів і повний опис їх характеристик.

Що являє собою манометр і де він використовується?

Манометр – це вимірювальний прилад. Він призначений для замірів тиску рідин, газів, повітря, пари. Таке визначення правильне, але не повне, оскільки манометри бувають різними (залежно від того, який вид тиску потрібно виміряти, його різницю або надлишок).

Тиск диференціюється на: барометричний, абсолютний, надмірний, вакуумний, диференціальний. Ця класифікація визначає види манометрів. Прилади вимірювання застосовуються в різних системах, де є тиск. Так, наприклад, бувають манометри для:

  • Гідравлічного преса.
  • Для пневмопістолетів.
  • Систем змащення двигунів.
  • Напірних контурів сільськогосподарських обприскувачів.
  • Газопроводів.
  • Водопроводу.
  • Редукторів.
  • Кондиціонерів.
  • Насосних станцій.
  • Фарбопультів.
  • Приладів перевірки тиску в шинах.
  • Компресорів і т.д.

Манометри встановлюються в пістолети для накачування шин легкових і вантажних машин, у колектори для роботи з холодоагентами, в повітряні фільтри для пневмосистем, а також у будь-які інші пристрої, де необхідний контроль показників тиску. Ці прилади зустрічаються в системах обладнання нафтової, хімічної, харчової, машинобудівної, енергетичної промисловості.

Манометр – необхідний пристрій для будь-якої системи під тиском. Він допомагає користувачеві своєчасно виявити невідповідність і усунути її. Розглянемо декілька ситуацій:

  • Тиск повітря в шинах автомобіля. Кожен власник машини знає, що шини необхідно періодично підкачувати. Недостача тиску (навіть невелика) призводить не тільки до того, що зношується гума і збільшується витрата палива, але й до аварійних ситуацій на дорозі через зниження керованості ТЗ. При знижених параметрах небезпечно їздити на високій швидкості в дощ або під час ожеледиці. Чому? Тому, що при падінні рівня тиску повітря в шинах площа зіткнення колеса з дорогою (покриттям) зростає, а разом з нею збільшується й опір. Однак, занадто перекачувати шини також не можна, бо це позначиться на довговічності гуми і комфорті їзди.
  • Тиск у гідравлічній системі спецтехніки. Якщо необхідні значення і показники знижуються, продуктивність техніки падає, а обладнання перестає виконувати свої функції у повному обсязі (або зовсім). При підвищенні тиску в гідросистемі можливі розриви шлангів, зривання з’єднувальних кріплень, аварії. Манометри можуть бути встановлені на будь-якій ділянці, де це необхідно і можливо. Вони можуть бути електроконтактними (головне призначення даних приладів – це розмикання/замикання електроланцюгів при досягненні певного значення стрілки).

Із сказаного вище випливає те, що для коректної роботи будь-якого пристрою важливий показник тиску (і він повинен строго відповідати допустимим нормам – не вище, не нижче). Правильно підібраний манометр позбавить від багатьох проблем: передчасного зносу компонентів і деталей, аварійних ситуацій і т.д.

Які бувають манометри: види та опис

З огляду на те, що манометри використовуються в різних сферах, вони бувають загальнотехнічними. Такі прилади найбільш універсальні і застосовуються в системах водопостачання, опалення, вентиляції і т.д. Група загальнотехнічних пристроїв найбільш широка і варіативна (за конструктивним виконанням, розмірами, технічними характеристиками).

Газові манометри – це вироби вузькоспеціалізовані, оскільки з їх допомогою можна визначити рівень тиску тільки одного виду газу. Так, наприклад, манометр для вимірювання тиску аміаку не можна використовувати в роботі з ацетиленом і навпаки. Спеціальні манометри – це ті прилади, які були розроблені і виготовлені для конкретних цілей (приклад: вимірювальні пристрої в дихальних апаратах, в автомобілях і т.д.).

Манометри розрізняються і за функціональністю. Більшість моделей – це прилади для візуального контролю. Але бувають вироби, які сигналізують, зразкові, самописні, високоточні.

Якщо прилад оснащений штуцером, його монтаж здійснюється до нього, а якщо фланцем – до фланця. Для ущільнення використовуються спеціальні прокладки з фібри, пароніту, фторопласту, міді, свинцю. У технічному керівництві завжди вказана ця інформація (наприклад, якщо робочою речовиною є кисень, то використовуються свинцеві та мідні ущільнення. Однак, їх заборонено застосовувати, якщо середовище під тиском – ацетилен).

Усі манометри розрізняються за:

  • Класом точності.
  • Призначенням.
  • Конструктивними особливостями.
  • Видами.

Манометр являє собою корпус циліндричної форми, всередині якого розташована шкала зі стрілкою, закрита захисним склом. Із зовнішнього боку корпус має штуцер для приєднання до місця відбирання тиску. Принцип роботи манометра полягає в такому: головною частиною вимірювального пристрою є пружний елемент. Залежно від виду приладу він може бути виконаний у формі пружини, мембрани, поршня. При впливі робочого середовища на цей елемент відбувається його деформація. Це спричиняє переміщення стрілки.

У компанії ГАНЗА-ФЛЕКС можна купити:

Манометри призначені для побутового, комерційного та промислового використання. До побутових пристроїв можна віднести прилади для вимірювання тиску в шинах машини, в системах опалення. Вони більш доступні і універсальні. Промислові та комерційні вироби відрізняються вузькою спеціалізацією, міцністю і високим класом точності.

Гідравлічний манометр: чим він відрізняється від інших видів вимірювальних пристроїв?

Як відомо, в гідравлічних системах робочою рідиною є олива. Гідравлічні манометри розраховані для роботи з таким рідинним середовищем. Часто вимірювальні прилади гідравліки заповнюють гліцерином. Для чого це робиться: для того, щоб отримувати максимально точні показники. У гідросистемах присутня підвищена вібрація. Завдяки гліцерину і його густоті стрілка переміщається більш плавно, без стрибків. Також гліцеринонаповнені манометри служать значно довше за звичайні.

Гідравлічні манометри бувають декількох видів (диференціація за типом приєднання):

  • Радіальні. Даний тип пристроїв найбільш поширений у гідравлічному обладнанні. Підключається до обладнання та механізмів за допомогою різьби, розташованої в нижній частині корпусу.
  • Осьові (аксіальні). У цьому типі пристрою з'єднувальний компонент розташований у задній частині манометра.
  • Фланцеві. Підключення виконується безпосередньо до корпусу.
  • Гліцеринонаповнені гідравлічні манометри характеризуються вібростійкістю, точними показниками і тривалим терміном служби. Також на параметри впливає те, наскільки правильно ці прилади встановлені і в яких умовах використовуються.

Як вибрати манометр: технічні характеристики та критерії підбору

Який манометр купити? Перед придбанням завжди слід враховувати наведені нижче параметри:

  • Діапазон вимірювання тиску. Простіше кажучи, значення шкали. Існує стандартний ряд для манометрів і вакуумметрів. Визначити, значення якої шкали підходить для обладнання, дуже просто: для цього необхідно, щоб робочий тиск у системі входив у проміжок від ⅓ до ⅔ шкали.
  • Клас точності. Цей показник свідчить про відсоток похибки. Чим нижче значення, тим менша така похибка. Однак є прилади, призначені для повірки (зразковий, з мінімальною похибкою).
  • Розмір. Йдеться про діаметр манометра. Значення стандартні.
  • Тип приєднання. Існує два типи: радіальне і аксіальне. У першому випадку штуцер розташований знизу, в другому – в задній частині приладу (в центрі).
  • Матеріал корпусу, ступінь захисту. Залежно від того, для чого купується виріб: якщо прилад буде застосовуватися для побутового використання, тоді немає потреби в підвищеній міцності і захисту, якщо для спеціального – слід враховувати рекомендації виробника і умови експлуатації приладу.

5 причин купити манометр у компанії ГАНЗА-ФЛЕКС

Коли виникає потреба купити манометр в Україні, покупець бажає, щоб пристрій був якісним і довговічним. Від коректних показників даного приладу залежить ефективність роботи всієї системи техніки. Компанія ГАНЗА-ФЛЕКС пропонує своїм клієнтам:

  • Великий асортимент, серед якого можна підібрати вимірювальний прилад, який точно відповідає критеріям.
  • Гарантію якості і безперебійної роботи. Увесь товар, що реалізується, справжній і поставляється від виробників безпосередньо. Продукція сертифікована і відповідає сучасним стандартам.
  • Допомога у виборі. Консультанти магазину допоможуть вибрати пристрій відповідно до вимог замовника.
  • Зручний спосіб оплати і швидке надсилання замовлення. Оплатити товар можна готівкою і безготівковими коштами, в день оплати замовлення відразу надсилається клієнту за вказаною адресою (як правило, Новою Поштою).
  • Кращу вартість. Ціна на манометри в компанії ГАНЗА-ФЛЕКС значно нижча, ніж у інших.

Щоб купити манометр – телефонуйте за вказаними телефонами на сайті або заходьте, ми завжди чекаємо вас у наших магазинах!

Вгору