Клапани

Варіанти (225)

Гідравлічні клапани для будь-яких виробництв

У компанії HANSA-FLEX завжди є в наявності, а також можна виготовити на замовлення гідравлічні клапани до різних видів гідросистем.

Гідравлічні клапани Hansa-Flex

Будь-який гідроклапан є апаратом, призначення якого – регулювати потік рідини. Цей процес відбувається в результаті зміни прохідного перерізу в гідравлічному апараті за рахунок руху запірно-регулюючого елемента, який може відбуватися навіть під час протікання робочої рідини під тиском. Керування клапаном під час роботи може бути ручним, електричним, пневматичним або гідравлічним. 

 

Типи клапанів

Гідравлічні клапани типу спрацьовування можна розділити на дві основні групи:

  • регулюючі – регулювання тиску або витрати проводиться безпосередньо під час проходження рідини;
  • напрямні – дані клапани перенаправляють, зупиняють або пропускають потік рідини, досягши заданих параметрів.

Необхідно врахувати, що в даний час існує безліч типів клапанів, в яких запірно-регулюючі елементи призначені для роботи в різному середовищі.

Гідравлічні клапани

 

Види регулюючих гідроклапанів

1. Запобіжний клапан – захищає гідравлічну систему від перенавантажень, раптових стрибків тиску. Коли система працює у заданому режимі – клапан не діє. Підвищення тиску вище максимально допустимого призведе до аварійного спрацьовування клапана.

Основне призначення даних компонентів полягає у захисті гідросистеми від руйнування, яке може статися через підвищений тиск. Спрацьовує клапан автоматично, зливаючи зайву олію, воду, пару або газоподібне середовище, якщо тиск починає перевищувати допустиму норму. Подібні клапани використовуються не тільки на виробництві, а й у побутових судинах, що працюють під тиском, наприклад, мультиварки.

Пристрій клапана являє собою корпус з золотником, що знаходиться в ньому, який з торця утримується пружиною. Для регулювання посилення пружини є спеціальний гвинт. Також у корпусі є канали управління, порожнини для підведення та відведення рідини, дренажний отвір.

2. Переливні клапани – як і всі клапани високого тиску, призначені для підтримання заданого максимального рівня тиску. Але ці апарати завжди перебувають у робочому стані і через них проводиться систематичне скидання. Насправді є тим самим запобіжним клапаном, лише з встановленим показником тиску нижче за значенням (максимальним робочим).

3. Редукційні клапани – відповідають за підтримання заданого тиску на їхньому виході та ізолюють робочий орган від максимального тиску основної магістралі. Розрізняють двох лінійні та трьох лінійні з додатковим дренажним каналом для зливу в бак надлишкового тиску на виконавчому механізмі.

4. Клапани співвідношення та різниці тисків – застосовують, якщо потрібно підтримувати співвідношення або різницю тиску на вході та виході відповідно.

Частково чи повністю до них відносять:

  • Регульовані та нерегульовані дроселювальні пристрої – можуть змінювати площу перерізу магістралі, але при цьому встановлений об'єм рідини, що пропускається, за одиницю часу не вважається постійним і може змінюватися в залежності від значення тиску. Гідравлічний дросель може також бути з вбудованим зворотним клапаном, що дозволяє в одному напрямку повністю відкривати потік.
  • Гідравлічний регулятор витрати – зберігає встановлене значення об'єму рідини, що проходить в одиниці часу, за рахунок золотникового механізму постійного підтримання різниці тиску. Можуть бути дві лінійні та три лінійні з додатковим дренажним каналом для зливу в бак надлишкового масла або перенаправлення на другий споживач.
  • Клапани для захисту при розриві магістралі (шланга) – блокують виконавчий орган у разі розгерметизації трубопроводу та захищають обладнання та персонал від можливої руйнації.
  • Гальмівні клапани (також оверцентри або контрбалланси) – встановлюються на робочі органи гідросистеми (гідравлічні циліндри/гідромотори) для забезпечення як плавного початку, так і подальшого руху без ривків. Працюють тільки на виході олії з виконавчого органу, за рахунок вбудованого зворотного клапана, який при подачі олії на вхід пропускає її безперешкодно. Іншими словами, дані клапани створюють опір на скиданні олії і злегка підгальмовують механізми, пропорційно до пілотного тиску на вході. Це зроблено, щоб дія сили тяжіння на вантаж не могла спровокувати рух механізмів швидше, ніж це повинно відбуватися від масла, що подається насосним агрегатом. Також цей клапан може пропускати через себе масло як запобіжний, у разі надлишку тиску.

5. Інші моделі клапанів, наприклад, високотемпературні, які витримують не тільки тиск, а й високий температурний режим, де інші клапани мають фізичну межу, наприклад, у металургії, скляному виробництві.

 

Види напрямних клапанів

1. Клапан витримки часу – за його допомогою можна регулювати пропуск та зупинку потоку рідини у чітко заплановані проміжки часу.

2. Зворотний клапан – призначений для пропуску робочого середовища лише одному напрямку. До цієї групи відносяться всі гідрозамки (можуть відкривати потік в обидва напрями, за відповідного сигналу управління).

3. Клапан послідовності – спрацьовує лише у випадках, коли тиск на вході зростає до певних показників.

4. Золотникові клапани (розподільники) – перерозподіляють потік рідини між магістралями, можуть з'єднувати чи перекривати різні ділянки трубопроводу з допомогою переміщення золотника. Управління буває ручне механічне чи дистанційне електромагнітне. Також розрізняють дискретні або пропорційні гідророзподільники, які при спрацьовуванні відкривають і закривають протоку повністю або поступово.

В основному рухи золотника зворотно-поступальні, але зустрічається виконання і з обертальною ланкою, що перемикає (крани дивертори)

5. Кульові клапани та крани для перемикання, перенаправлення, відкриття та закриття магістралей.

 

Гідравлічні клапани за типом кріплення бувають:

  • Трубного монтажу зазвичай мають різьбові з'єднання для встановлення на гнучкі та жорсткі ділянки магістралей.
  • Картриджні гідравлічні клапани корисні при обмежених умовах монтажу. Як правило, вони вкручуються безпосередньо в складніші блоки розподілу, які служать корпусом з каналами, що підводять.
  • Блочного та плиткового монтажу можуть з'єднатися як самі до відповідного вузла гідросистеми, так і між собою. Звичайно це залежить від типу клапана і стандарту приєднувальних габаритів.

Гідравлічні клапани

 

Купівля клапанів

Ціна даного обладнання залежить від його параметрів (потужності, розміру тощо), але в будь-якому випадку вона буде найвигіднішою при покупці від виробника. Щоб купити гідравлічні клапани, достатньо зайти на сайт компанії HANSA-FLEX і познайомитися з пропозиціями.


Вгору