Манометри гідравлічні

Варіанти (46)

На багатьох промислових підприємствах надзвичайно важливим завданням є ретельний контроль за рівнем тиску. У цьому випадку необхідно подбати про наявність манометрів, які точно будуть відображати всі параметри, що цікавлять.

 

Застосування та принцип дії

Манометр використовується для вимірювання рівня тиску в різних типах середовища: вода, пара, олія, газ. Сьогодні на ринку існує величезна різноманітність манометрів, призначених для різних цілей. При виборі того чи іншого приладу необхідно звернути увагу на особливості різних їх видів та майбутнє призначення.

Найбільш популярний вид – це аналоговий механічний манометр з трубкою Бурдона. Принцип його роботи досить простий. Тиск тієї чи іншої речовини впливає на мідну трубку, що розпрямляється і змушує зрушуватися спеціальну вісь із закріпленою на ній стрілкою. Таким чином, манометр демонструє той чи інший показник, який можна побачити на циферблаті.

Для вимірювання тиску в умовах вібрацій, особливо в сфері гідравліки, обираючи механічні манометри, краще зупинитися на герметичних приладах, заповнених гліцерином. Заповнення гліцерином допомагає згладити вібрації, непотрібні скачки та коливання стрілки.

Якщо використання манометра передбачається в умовах високого тиску, то в ньому має бути передбачена дещо інша конструкція. Зокрема, у таких приладах мідна трубка матиме трохи інший вигляд, що дозволить додати манометру функціональності та точності вимірювання.

 

Типи манометрів

Залежно від призначення та планованої області застосування розрізняють кілька типів манометрів:

  • Загальнотехнічні манометри. Це - безпрограшний вибір у багатьох ситуаціях, універсальний пристрій, який може бути використаний у рідинному та газовому середовищі. Зазвичай цей вид манометрів використовують для неагресивних середовищ. При цьому даний прилад має досить нескладну конструкцію і відносно доступну ціну. Завдяки широкій функціональності саме цей вид манометрів користується найбільшим попитом у фахівців.
  • Також на ринку пропонуються електроконтактні манометри, які надають додаткові можливості. Корисною є функція регулювання вимірюваного середовища.
  • Самописні манометри - незамінні прилади для безперервного обліку показників, що цікавлять. Часто фіксують дані.  
  • Спеціальні – це манометри, які використовуються для кисню, водню та інших газів і рідин. Цей вид можна використовувати для роботи з агресивним середовищем. Є різні прилади: для в'язкого та харчового середовища з мембранним роздільником, аміачні, газові (зварювальні), манометри надвисокого тиску. Як правило корпуси спеціальних манометрів виробники фарбують в різні кольори (червоний, синій, білий та ін.). Наприклад, корпус манометрів на пропан або інші горючі гази фарбують у в червоний колір, на кисень – в синій. Манометри на аміак мають жовтий колір корпусу, на ацетилен – білий, на водень – темно-зелений, на хлор – сірувато-зелений.
  • Еталонні манометри - це манометри, які в основному призначені для калібрування інших приладів, а також високоточних вимірювань тиску, як газів, так і рідин. Цей тип має дуже високий клас точності. Корисною функцією даних манометрів є здатність визначати витік газу чи рідини. Такі прилади дуже популярні в нафто- і газопромисловості.

 

Обираючи необхідний прилад для вимірювання тиску, необхідно розуміти, zякий саме тиск і в якому діапазоні буде вимірюватися:

  • Манометр розрахований на додатній тиск, тобто даний прилад призначений для вимірювання надлишкового тиску (вище за атмосферний).
    Стандартний діапазон вимірювання манометра: 0-1, 0-1.6, 0-2.5, 0-4, 0-6, 0-10, 0-16, 0-25, 0-40, 0-60, 0-100, 0 -160, 0-250, 0-400, 0-600, 0-1000
  • Вакуумметр розрахований на від’ємний тиск, призначений для розрідженого робочого середовища (вимірюється тиск нижче атмосферного)
    Стандартний діапазон виміру вакуометра: -1..0
  • Мановакуумметр розрахований на вимірювання як від’ємного, так і додатного тиску (як нижчого, так і вищого за атмосферний)
    Стандартний діапазон вимірювання мановакуумметра: -1..+0.6, -1..+1.5, -1..+3, -1..+5, -1..+9, -1..+15, -1..+24

 

Що означає клас точності манометра

При виборі приладу обов'язково звертайте увагу на клас точності манометра: 0,15; 0,25; 0,4; 0,6; 1,0; 1,5; 2,5; 4.0. Точність приладу тим вища, чим нижче число! Число, що вказує на клас точності, означає максимально можливу похибку. По суті число дорівнює відсотку від максимального значення діапазону роботи манометра. Максимально можливу похибку легко порахувати відштовхуючись від класу точності. Наприклад, манометр має діапазон вимірювань від 0 до 1000 бар, клас точності – 2, отже, похибка – 2% від 1000 бар = 20 бар. Манометр розрахований на вимірювання тиску від 0 до 250 бар та клас точності – 2, значить похибка – 2% від 250 бар = 5 бар.

Зручно, що більшість манометрів виконані відповідно до загальноприйнятих стандартів, тому манометри різних марок можуть замінити один одного. Якщо Вам необхідно вибрати манометр для конкретного цільового завдання, ми пропонуємо ознайомитись із продукцією, представленою на нашому сайті. Тут Ви знайдете різноманітні види обладнання та зручний сервіс, включаючи можливість онлайн-замовлень.

Наші менеджери завжди будуть раді надати професійну консультацію та допомогти з вибором приладу відповідно до Ваших побажань та враховуючи заплановану сферу застосування. Приймаємо до уваги різні параметри: потрібні діапазони вимірювання, діаметр корпусу та/або діаметр різьблення штуцера, його розташування (радіальне – знизу або осьове – ззаду). Для будь-якої задачі, що стоїть перед Вами, у ТОВ «ГАНЗА-ФЛЕКС» є ідеальне рішення!


Вгору