Шарові крани високого тиску

Варіанти (62)

Шарові крани. Призначення та різновиди

Для того щоб перекривати потік робочого середовища, яке переміщається трубопроводом, необхідні надійні запірні пристрої - кульові крани, які широко використовуються для випуску робочого середовища з трубопроводу при дренуванні. Якщо говорити більш конкретно, це механізм, який необхідний для регулювання потоку рідини в трубопроводі в режимі «відкритий/закритий». Він простий і надійний у використанні, тому знаходить своє застосування у побуті, а й у промисловості.

Крани кульові високого тиску

Нескладна конструкція та необхідна комбінація виконання крана дозволяє виконувати швидке перемикання при тиску до 3000 бар. Випускаються з різьбовим зварним або фланцевим приєднанням для олії, води та агресивних середовищ.

Гідравлічні кульові крани бувають:

 • двоходові;
 • триходові;
 • чотириходові.

Пристрій та конструкція кульового крана

Якщо говорити про конструкцію гідравлічного кульового крана, то він є різновидом трубопровідного крана. Його призначення - регулювати потік або замикати його. Основний елемент, який виконує головну функцію шарового крана, має форму сфери.

Кульовий кран влаштований так, що в його корпусі розташовується сталевий кульовий затвор з наскрізним отвором на осі потоку. Куля кріпиться до штока жорстким кріпленням, що утворює вісь обертання. Вісь обертання, у свою чергу, перпендикулярна осі потоку.

Отже, кульовий кран складається з кількох елементів:

 • корпус;
 • запірна куля зі штоком;
 • ущільнювальні кільця;
 • сальникове ущільнення;
 • ручка;
 • стяжні шпильки.

Що стосується сталевих шпильок, то вони досить широко використовуються для розбірних кранів із вуглецевої сталі.

Відкривається оборотом кулі важелем ліворуч. Закрити ж – при обороті праворуч.

Різновиди кульових кранів

Якщо Ви вирішили купити кульові крани, то перед покупкою варто визначитися, для якої саме мети вони купуються, тому що ці агрегати мають багато різновидів і областей застосування. Якщо для регулювання потоку гарячої та холодної води, то підійде шаровий кран зі сталі або латуні.

Крім того, крани в гідравліці відрізняються за низкою різних характеристик:

 1. Матеріал корпусу та запірної кулі. Це може бути нікельована латунь, нержавіюча сталь, бронза тощо.
 2. Параметри навколишнього середовища.
 3. Діаметр отвору у запірній кулі. Що ж до діаметра, він може бути як стандартним, і повнопрохідним. Стандартний діаметр відповідає зменшеному діаметру отвору у кулі. А ось повнопрохідний діаметр відповідає внутрішньому діаметру труби, що приєднується.
 4. Різновиди корпусу. Корпус може бути нерозбірним та розбірним, а також цільнозварним.
 5. Призначення шарового крана. Крани можуть бути запірні, спускні з насадкою під шланг, запірні з різьбовим отвором, заглушеним пробкою, і повітровипускним пристроєм.

В даний час на нашому сайті пропонується багатий вибір кульових кранів різних видів. Ознайомтеся з асортиментом та зробіть онлайн замовлення. Тоді Ви зрозумієте, наскільки це швидко та зручно.


Вгору