Повітряні шланги

Варіанти (25)

Як вибрати і купити повітряний шланг (рукав) в компанії "ГАНЗА-ФЛЕКС" (Україна)?

У даній статті представлена ​​інформація про те, що являють собою повітряні шланги (рукави), де вони застосовуються і з чого виготовляються, які існують різновиди, переваги і недоліки виробів. Додатково вказані загальні рекомендації по вибору і покупці.

Повітряний шланг: яке його призначення?

Повітряні шланги бувають різними. Все залежить від того, для яких цілей вони виготовляються, який буде спосіб і умови використання і т.д. Ці фактори обумовлюють кількість шарів, тип армування, структуру, наявність покриттів і багато іншого.

«Де купити повітряний шланг (рукав) хорошої якості і недорого?» - цим питанням задаються багато сільськогосподарських, будівельні, видобувні, виробничі підприємства. Трубопроводи для подачі повітря використовуються в системах:

Пневмоустаткування. Повітряні пневматичні рукава можуть бути виготовлені для стандартних і особливо важких умов роботи. Так, наприклад, при будівництві промислових об'єктів і доріг, обладнання використовується практично безперервно. На нього впливає ультрафіолет, висока і низька температури. Крім цього, на майданчиках високий ступінь забрудненості, що також впливає на ефективність роботи спецтехніки. У даному випадку, шланги необхідно підбирати з поліпшеними якісними характеристиками і міцним посиленням. Повітряні трубопроводи також використовують в агрегатах, завданням яких є очищення, обробка і фарбування поверхонь.
Спецтехніки, яку використовують в шахтах, кар'єрах, при розробці і видобутку корисних копалин. При розробці родовищ мінеральних речовин використовується пневмоустаткування великої потужності. Отже, шланги (рукави) повинні володіти такими технічними характеристиками, як ударостійкість, стійкість до зношування, впливу абразивних матеріалів, довговічність та ін. Виробник завжди вказує, для яких цілей підходить той чи інший трубопровід.
Обладнання харчової, фармацевтичної промисловості та ін. Існують рукава для подачі гарячого повітря. Вони використовуються в обладнанні харчової промисловості. З їх допомогою виконується транспортування гарячого повітря в ємності з харчовими продуктами з метою їх підігріву.
Сільськогосподарських установок. Повітряні трубопроводи активно використовуються для розпилення різноманітних речовин на полях. З їх допомогою подають під тиском воду, рідини. Найчастіше, для цих цілей використовують шланги з ПВХ. Їх можна застосувати не тільки для подачі повітря, але і води.

За допомогою пневмоінструменту, невід'ємною частиною якого є повітряні шланги, виконуються наступні види робіт:

  • Демонтаж плитки, кахлю, штукатурки.
  • Зачистка металевих поверхонь.
  • Знесення бетонних і цегляних будівель.
  • Висвердлювання великих отворів в стіні та інше.

Устаткування, яке працює за допомогою енергії стисненого повітря, незамінне на будівельних майданчиках і на багатьох промислових підприємствах. Особливістю повітряних шлангів для пневмооборудования є їх внутрішня поверхня, стійка до впливу масел (так як робоче середовище - це стиснене повітря з парами масел). У таких трубопроводах також є підсилює конструкція.

З чого виготовляють повітряні шланги?

Повітряні шланги діляться на види, в залежності від типу, властивостей і призначення. Відповідно, можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

  • Полівінілхлориду (ПВХ).
  • Поліуретану.
  • Поліетилену.
  • Поліаміду.
  • Нітрильного каучуку.
  • Гуми EPDM.

Повітряні шланги ПВХ виготовляються з полівінілхлориду. Практично всі вони оснащуються підсилює каркасом з текстильним обплетенням. Підходять для використання в різних сферах діяльності (допускається транспортування не тільки повітря, а й води). Всі шланги ПВХ прозорі (виробляються в різних кольорах). При необхідності, можлива їх стерилізація.

Повітряні шланги з нітрильного каучуку призначені для компресорів (контурів низького тиску). Складаються з декількох шарів: зовнішнього, проміжного, міністерство внутрішніх справ. Від матеріалу, з якого виготовлені шари, залежить якість і довговічність виробів. Компресорні шланги мають внутрішню вставку з синтетичних ниток. Експлуатуються при температурі від -40 до +70 ° C (в залежності від моделі). Підходять для застосування в складних і важких умовах роботи (наприклад, в будівельному, гірничодобувному обладнанні). Здатні витримувати високі навантаження. Допустимі робочі середовища: вода, стиснене повітря.

Поліамідні, поліуретанові і поліетиленові рукави (їх ще називають «пластмасові труби») використовуються в гідравлічних і пневматичних системах різноманітних агрегатів. Поліамідні вироби призначені для транспортування масел, мастильних матеріалів, палива, і витримують температурні піки до 120 °C. Поліуретанові трубопроводи характеризуються гнучкістю при низьких температурах і стійкістю до тертя / атмосферних впливів.

Види повітряних шлангів

Залежно від того, яке призначення має шланг і з якого матеріалу він зроблений, можна умовно виділити кілька груп:

  • Шланги з ПВХ.
  • Шланги з поліаміду, поліетилену і поліуретану.
  • Шланги для пристроїв стиснення і подачі повітря (компресорні).
  • Шланги для пневматичного гальма.

Де використовуються повітряні шланги ПВХ. їх особливості

Повітряні шланги ПВХ (полівінілхлоридні) використовуються в різних сферах: в сільському і комунальному господарствах, в побуті, в харчовій, хімічній і фармацевтичній промисловості. Їх застосовують в установках вентиляції, кондиціонування, в системах поливу і зрошення, в обладнанні для очищення стічних ям, каналізації, в дренажних системах і т.д. Там, де потрібна подача повітря (або води), такий шланг є незамінним.

Повітряні ПВХ шланги виготовляються в різних кольорах, але при цьому залишаються прозорими. Допустима робоче середовище - повітря або вода. Вироби характеризуються високою міцністю, механічною стійкістю, гнучкістю, довговічністю.

До істотних переваг повітряних шлангів ПВХ також відносять:

  • Екологічність. Вироби абсолютно безпечні для людини і навколишнього середовища. Трубопроводи з ПВХ експлуатуються в широкому діапазоні температур і не виділяють при цьому шкідливих речовин.
  • Гнучкість, стійкість до деформацій, ударостійкість. Навіть великого діаметра шланги є гнучкими і зручними у використанні.
  • Високу пропускну здатність. Конструктивні особливості і властивості полівінілхлориду забезпечують хорошу пропускну здатність шлангах (в порівнянні з каучуковими виробами того ж розміру).
  • Вага. ПВХ-шланги важать менше гумових (але на якість і властивості це ніяк не відбивається).
  • Пожежна безпека. Матеріал, з якого виготовляють шланги, не горить. При загорянні здатний до самозгасання.
  • Стійкість до кислотних, лужних речовин, ультрафіолету і іншим видам впливів.

Поширеним типом шлангів ПВХ є трубопроводи з текстильним посиленням. Однак, для особливих потреб також виробляють вироби з армованої спіраллю (при вигинах такі шланги не змінюють внутрішній діаметр і відрізняються підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень).

Особливості шлангів з поліаміду (PA), поліетилену (PE) і поліуретану (PU)

Поліамідні, поліуретанові і поліетиленові трубки використовуються в якості сполучних елементів в гідро- і пневмосистемах. Найбільш поширені області застосування: техніка харчової, лабораторної та автомобільної промисловості. Також дані вироби називають Пневмошланг. Виготовляються в різних кольорах (для зручності).

Шланги з поліетилену (PE) - це спеціалізовані трубопроводи, призначені для пневматичних систем з невисоким тиском. Поліетилен володіє такими властивостями:

  • Непроникність.
  • Мала вага.
  • Безпека.
  • Стійкість до впливів агресивних середовищ (таких, як луги, кислоти, солі).
  • Збереження робочих і фізичних властивостей в широкому діапазоні температур.
  • Цінова доступність.
  • Чи не проводить електричний струм.

Поліетиленові пневмотрубки підходять для транспортування мастила, масел, палива та інших гідравлічних рідин. Вони герметичні, міцні, стійкі і зручні у використанні.

Шланги з поліаміду (PA) характеризуються:

  • Стійкістю до впливу сонячних променів, низької температури, палива, масел, жирів, перепадів температур, високих тисків.
  • Гнучкістю.
  • Міцністю.

Пластмасові шланги використовується в системах гідравліки і пневматики. Найчастіше, вони застосовуються в системах обладнання зварювального, вимірювальної техніки. Витримують температурні піки до 120 ° C. Завдяки тому, що поліамід має властивості гнучкості, трубопроводи з нього стійкі до деформацій і мають відносно великий радіус вигину.

Поліамідні пневмотрубки відрізняються більш високим значенням робочого тиску і широким діапазоном температур. Виготовляються в різних кольорах.

Поліуретанові шланги (PU) - це довговічні, стійкі до гідролізу і мікробам трубопроводи, які мають ряд незаперечних переваг:

  • Стійкість до високих і частим механічним навантаженням.
  • Абразивостійкість.
  • Еластичність.

Трубки з поліуретану при низьких температурах зберігають гнучкість, а ось при надмірно високих - стають крихкими. Підходять для використання в системах з невисоким і стандартним тиском.

Технічні характеристики повітряних шлангів: на що варто звернути увагу?

Перед тим, як купити повітряний шланг в інтернет-магазині "ГАНЗА-ФЛЕКС" (Україна), рекомендуємо визначити його параметри:

  • Призначення. Повітряні шланги диференціюються за видами. ПВХ-трубопроводи призначені для загального застосування, компресорні шланги - для промислового обладнання, гальмівні - для систем гальма вантажного транспорту.
  • Допустимі робочі середовища. Перед покупкою слід уточнити, чи підходить купується виріб для Ваших потреб.
  • Температурний діапазон і тиск. В інструкції до обладнання завжди вказані параметри робочого тиску і допустимої температури. Шланг підбирати потрібно з урахуванням цих значень (температура і тиск рукава може бути більше, але не менше).
  • Радіус вигину, діаметр, товщина стінок, електричний опір.

У технічному керівництві обладнання, для якого купується рукав (шланг), завжди вказані рекомендації і чіткі вимоги. Їх необхідно строго дотримуватися. Якщо немає такої можливості, варто звернутися за допомогою до фахівців в даній області. Вони зможуть підібрати виріб по каталогам.


Вгору