Правильний монтаж – запорука тривалої служби шлангопроводу

Термін служби і надійне використання гідравлічного шлангопроводу істотно залежать від правильності монтажу. У цій статті ми розглянемо три найпоширеніші проблеми, які виникають при монтажі шлангопроводів, а також шляхи їх вирішення.

1. Перекручення шлангу високого тиску

Буває, що шлангопровід вбудований у перекрученому вигляді – така ситуація неприйнятна, тому що термін служби значно скорочується через тертя шарів носіїв тиску один об одного. Більш того, оскільки шари носія тиску, які піддаються імпульсному тиску, завжди намагаються повернутися в нейтральне вихідне положення, то внаслідок цього особливе навантаження виникає в ділянці приєднання. Фахівці знають, що перекручування всього на 7° скорочує термін служби шлангу на 80%. Тому при монтажі завжди стежте за тим, щоб шлангопровід у жодному разі не перекручувався. Наприклад, при затягуванні накидних гайок завжди утримуйте його гайковим ключем.

                                       

2. Стирання рукава високого тиску

При монтажі шлангопроводів потрібно виключити можливість стирання шлангів. Наприклад, якщо шланг прокладений через край (ребро), то поверхня шлангу може потертися через рухи самого шлангу. Це саме можна сказати і щодо шлангів, які прокладені на недостатній відстані один від іншого – адже вони протирають один одного. В результаті – дротове обплетення більше не захищене від корозії і шланг може швидко вийти з ладу. Як один із варіантів розв'язання проблеми можна використовувати шланги з додатковим захисним шаром із полівінілхлориду. Але при цьому радіус вигину шлангу збільшується, а самі шланги стають жорсткішими. Також при використанні шлангів із шаром з полівінілхлориду слід враховувати вплив пом’якшувачів, що містяться в матеріалі.

Розтягувальне навантаження шлангопроводів

Розтягувальних навантажень шлангопроводів слід у будь-якому разі уникати, бо при цьому виникає загроза надійному приєднанню арматур. Не забувайте, що шлангопроводи під тиском можуть незначно скорочуватися, тому їх слід завжди прокладати з певним провисанням, також слід враховувати можливі рухи. У деяких випадках, наприклад, у натяжних роликах із пружинним навантаженням, неможливо уникнути розтягувальних навантажень. У таких ситуаціях допустимі експлуатаційні навантаження потрібно узгодити з виробником.

І на закінчення хотілося б нагадати, що компанія "ГАНЗА-ФЛЕКС"- офіційний представник HANSA-FLEX (Німеччина) в Україні, надає послуги з професійного проектування та монтажу шлангопроводів. Звертайтеся, і наші фахівці завжди допоможуть Вам провести монтаж систем будь-якої складності і в оптимальні терміни.

 

 

Вгору